Hizmetler
Organizasyonlarda Dikkat Nişan Töreninde
Teknede Nişan Töreninde Dikkat Edilmesi Gerekenler PDF Yazdır e-Posta

Nişan dönemi çiftlerin birbirini tanıma ve anlama dönemi olarak tarif edilebilir. Nişanlılık dönemi boyunca çiftler farklı konulardaki görüşlerini paylaşarak, birbirlerinin davranışlarını gözlemleyerek geleceklerini şekillendirmeye başlarlar. Bu süre boyunca çiftler ve aileleri daha sık biraraya gelerek birlikte daha fazla vakit geçirerek birbirlerini tanıma fırsatı bulurlar. Bu törenle genç çiftin yüzükleri takılarak beraberliğe ilk resmi adım atılmış olur.

Adım Adım Nişan Töreni

♥ Nişan töreni her iki tarafın ortak kararı doğrultusunda şekillenir. Sadece aileler arasında sade bir kutlama şeklinde yapılabileceği gibi restaurant, tekne veya salon gibi bir mekanda güzel ve keyifli bir organizasyon da yapılabilir. Öncelikle nasıl bir nişan töreni istediğinize karar vermelisiniz.

♥ Nişanınız ile ilgili tüm notları alabileceğiniz bir Nişan Not Defteri’nizin olması işinizi kolaylaştıracaktır.

♥ Nişan töreniniz için uygun olduğunu düşündüğünüz mekanlarla görüşmeli ve bilgi almalısınız. Mekanın kapasitesi, müsait olduğu tarihleri, menü alternatiflerini, büyük bir alan ise organizasyon süresinde dışarıdan müşteri kabul edip etmedikleri ve size sundukları hizmetlerle ilgili detaylı bir görüşme yapmanızda fayda var. Teknelerde organizasyon süresinde sizden başka müşteri kabul edilmez.

♥ Mekanlarla yaptığınız görüşmeleri takip eden günlerde sakin bir kafayla gözden geçirip mekan tercihinizi yapmalısınız.

♥ Nişan töreninin yerine ve tarihine karar verdikten sonra davetli listenizi hazırlamalısınız. Seçtiğiniz mekanın ve davetli sayınızın birbirine uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

♥ Evde yapılacak bir tören için davetlilerinizi telefonla çağırabilirsiniz, ancak organizasyon mekanlarında yapılacak bir tören için seçeceğiniz şık bir davetiye gönderebilirsiniz. Davetiye seçeneklerimizi sorunuz.

♥ Eğer restaurant veya teknede bir nişan töreni düşünüyorsanız süsleme, dekorasyon konularında bir organizasyon firmasından destek alabilirsiniz. Sim Davet Organizasyon olarak sizlere en uygun çözümleri sunacağımızdan eminiz.

♥ Nişan kıyafetinizi ve takılarınızı seçerken şık ve güzel görüneceğiniz aynı zamanda da rahat hareket edebileceğiniz bir model seçmelisiniz.

♥ Alyanslarınızı önceden hazırlattırıp arzu ederseniz içine isimlerinizi yazdırabilirsiniz.

♥ Nişan gününden 1 hafta önce tüm hazırlıkları tek tek gözden geçirmeli, atladığınız birşey olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Buna nişan elbisenizi ve ayakkabınızı prova etmek ve gerekirse değişiklikleri yaptırmak da dahil. Saçınızın modeline ve makyajınıza karar vermelisiniz.

♥ Gecenin ilerleyen saatleri için nispeten düz bir ayakkabıyı yedekte bulundurmanızı tavsiye ederim.

♥ Son dakikada gelebilecek süpriz misafirlere hazırlıklı olmalı ve bu mutlu gününüzde sizi sıkıntıya sokmaması için birkaç kişilik fazla boş yer hazırlatmayı unutmamalısınız...

♥ Nişan günü rahatlamak için sabah bir masajla güne başlamak size iyi gelebilir. Mekanı, dekorasyonu, ikramları, müzik ve aklınıza takılan konuları hızlıca kontrol ettikten sonra kuaföre gidip hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz.

♥ Unutmayın bu gece sizin mutluluğunuzu paylaşmak için... Keyfini çıkarın...